Szkolenie o compliance w branży medycznej i farmaceutycznej to uzyskanie wiedzy, jak sprawnie, etycznie i zgodne z prawem zarządzać biznesem farmaceutycznym i medycznym. Na gruncie przepisów prawa farmaceutycznego i prawa wyrobów medycznych wykażemy, że podejmowanie decyzji biznesowych powinno być poprzedzone dogłębną analizą prawną i następować dopiero po uprzedniej weryfikacji oceny jej skutków z punktu widzenia reguł compliance.
Udział w szkoleniu pozwoli zdobyć niezbędną wiedzę o zapewnieniu zgodności funkcjonowania podmiotu po konfrontacji z przepisami i normami obowiązującymi organizację. Szkolenie umożliwi i przygotuje do szybkiego i skutecznego zastosowania nabytych umiejętności w codziennej pracy.
Czy w systemie compliance następują zmiany? W dynamicznie zmieniającym się otoczeniu prawnym nie zawsze jest czas na usystematyzowanie i samodzielne przyswojenie zmian w prawie. Dobrze skonstruowany i funkcjonujący system compliance jest maszyną napędową, silnikiem firmy, dającym szanse na lepsze i szybsze działanie. Do udziału w szkoleniu zapraszamy podmioty odpowiedzialne oraz producentów i dystrybutorów wyrobów medycznych.
Co firma zyskuje dzięki compliance? Implementacja systemu compliance w firmach to wiele praktycznych korzyści – dzięki temu dochodzi do redukcji kosztów, jest etyczniej, przejrzyściej i zgodnie z prawem.
Produkty lecznicze i wyroby medyczne pod lupą. W trakcie szkolenia postaramy się podpowiedzieć, na które obszary funkcjonowania producenta czy dystrybutora produktów leczniczych lub wyrobów medycznych należy zwracać szczególną uwagę mając na względzie zapewnienie jej właściwej opieki prawnej. Wyjaśnimy, jakie podjąć działania by zabezpieczyć się przez przed problemami natury prawnej?
SOP – Standardowe Procedury Operacyjne i audyty. Szkolenie wskazuje na obszary działalności, które powinny być objęte SOP w sektorze life sciences, jak wygląda procedura audytowa przed wdrożeniem SOP w podmiocie oraz co zrobić by być w pełni przygotowanym do audytu wdrożeniowego?
Wśród uczestników szkolenia z radością powitamy przedstawicieli podmiotów odpowiedzialnych (MAH – Marketing Authorisation Holder) oraz producentów i dystrybutorów wyrobów medycznych.
Uczestnik szkolenia otrzyma specjalistyczną wiedzę o aspektach prawno-regulacyjnych rejestracji produktu leczniczego, zmian porejestracyjnych, wytwarzania oraz zmiany podmiotu odpowiedzialnego.
Wykaz omawianych zagadnień znajdziesz w zakładce – Program szkolenia
Nasze szkolenie o etycznym i prowadzonym zgodne z prawem biznesem w branży farmaceutycznej i medycznej to:
Tematyka szkolenia: Szkolenie o etycznym i zgodnym z prawem zarządzaniem podmiotem z branży farmaceutycznej i medycznej. Jak skutecznie zaimplementować system compliance w firmie? Szkolenie dedykowane firmom branży med & pharma.
Wykładowca: Warsztaty prowadzą specjalistki – Dominika Chrabańska i Roksana Strubel
Czas szkolenia: 3 godziny z przerwami – Webinar, zajęcia na żywo online
Poziom prezentowanej wiedzy: Szkolenie od podstaw przydatne dla praktyków
Certyfikat: Otrzymujesz imienne zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w szkoleniu
Faktury: Nie pobieramy przedpłat ani zaliczek przed szkoleniem – Płatności
Materiały szkoleniowe: W cenie szkolenia materiały w postaci elektronicznej
Placówka oświatowa: Zobacz nasze zaświadczenia i wpisy w rejestrach
Szkolenia wewnętrzne: Dopasujemy kurs do Twoich potrzeb – Szkolenie na zamówienie
Kontakt: Polbi – Warszawa, tel. 721 547 750, formularz kontaktowy, e-mail: biuro@polbi.com.pl
Dominika Chrabańska i Roksana Strubel zaprezentują swoje spojrzenie na omawiane tematy.
DOMINIKA CHRABAŃSKA
Na co dzień w biznesie wspiera firmy z branży farmaceutycznej, medycznej, żywnościowej doradzając w obszarze life sciences - na rynkach regulowanych.
Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z szeroko rozumianym prawem farmaceutycznym, w szczególności problematyką dopuszczania do obrotu oraz obrotem produktów na rynku regulowanym. Prowadzi szkolenia z zakresu prawa farmaceutycznego, wyrobów medycznych i badań klinicznych oraz marketingu produktów.
Dominika ukończyła studia prawnicze w Akademii Leona Koźmińskiego. Jest również absolwentką Podyplomowego Studium Prawa Farmaceutycznego w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz studiów podyplomowych „Metodologia badań klinicznych” prowadzonych przez Centrum Kształcenia Podyplomowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Współautorka komentarza do ustawy o badaniach klinicznych, wykładowca studiów podyplomowych „Metodologia badań klinicznych” na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.
ROKSANA STRUBEL
Wspiera firmy z branży med&pharma, żywnościowej i biotechnologicznej. Doradza klientom w sprawach związanych z wprowadzeniem produktów na rynek i ich dystrybucją, a także wdrażaniem nowych usług oraz modeli biznesowych.
Służy pomocą przedsiębiorcom w bieżącej działalności, negocjowaniu umów oraz zapewnieniu compliance w organizacji. Reprezentuje klientów w postępowaniach administracyjnych oraz sporach sądowych.
Regularnie prowadzi szkolenia z zakresu prawa farmaceutycznego i prawa wyrobów medycznych. Współautorka praktycznego przewodnika "Prawo wyrobów medycznych" oraz komentarza do ustawy o badaniach klinicznych.
Autorka bloga https://roksanastrubel.com/, na którym analizuje tematy istotne dla sektora ochrony zdrowia. Swoją wiedzą dzieli się również w ramach prawniczego newslettera dla branży life sciences.
Zachęcamy do zamówienia szkolenia wewnętrznego dotyczącego compliance w branży med&pharma. Jeśli są Państwo zainteresowani realizacją szkolenia zamkniętego, to prosimy o kontakt. Jesteśmy do dyspozycji.
To szkolenie może być zorganizowane na zamówienie.
Zapraszamy do kontaktu:
Telefon: 721 547 750
E-mail: biuro@polbi.com.pl.