Od 3 października 2024 roku zaczynają obowiązywać przepisy wynikające z rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 12 sierpnia 2024 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie wymagań Dobrej Praktyki Wytwarzania.
Nowe przepisy wprowadzają do wymagań Dobrej Praktyki Wytwarzania m.in. Aneks 21 – Import produktów leczniczych i tym samym wdrażają do naszych przepisów krajowych wytyczne Komisji Europejskiej. Aneks 21 systematyzuje i doprecyzowuje wymagania Dobrej Praktyki Wytwarzania w zakresie importu produktów leczniczych stosowanych u ludzi.
Na co powinni zwracać szczególną uwagę importerzy produktów leczniczych?
Na zajęcia zapraszamy importerów i wytwórców produktów leczniczych, hurtownie farmaceutyczne, podmioty odpowiedzialne i przedstawicieli podmiotów odpowiedzialnych. Do udziału w szkoleniu zachęcamy w szczególności Osoby Wykwalifikowane, Kierowników Działów Zapewnienia Jakości i Kierowników Działów Logistyki.
Uczestnik szkolenia zdobędzie szczegółową wiedzę na temat wprowadzonych przepisów dotyczących importu produktów leczniczych. Wiedza o nowych regulacjach pomoże w dostosowaniu prowadzonej działalności do nowych wymogów będących następstwem nowelizacji rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie wymagań Dobrej Praktyki Wytwarzania.
Warto wiedzieć, że nasze szkolenie to:
Tematyka szkolenia: Aneks 21 – Import produktów leczniczych
Wykładowca: Farmaceutka i ekspert DPD – Katarzyna Kęsik-Olędzka
Czas szkolenia: 4 godziny z przerwami, zajęcia online na żywo
Certyfikat: Otrzymujesz imienne zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w szkoleniu
Faktury: Nie pobieramy przedpłat ani zaliczek przed szkoleniem – Płatności
Materiały szkoleniowe: W cenie szkolenia materiały w postaci elektronicznej
Placówka oświatowa: Zobacz nasze zaświadczenia i wpisy w rejestrach
Szkolenia wewnętrzne: Dopasujemy kurs do Twoich potrzeb – Szkolenie na zamówienie
Kontakt: Polbi – Warszawa, tel. 721 547 750, formularz kontaktowy, e-mail: biuro@polbi.com.pl
Przeanalizujemy jaki wpływ na obecnie funkcjonujący system jakości importera mają nowowprowadzone regulacje. Czy i jakie zmiany należy wprowadzić w Farmaceutycznym Systemie Jakości, dokumentacji, pomieszczeniach i urządzeniach, czynnościach, reklamacjach i wycofaniach.
Omówimy na czym, w świetle nowych regulacji, powinna skupiać się Osoba Wykwalifikowana dokonująca certyfikacji serii importowanego produktu leczniczego.
Wskażemy, z jakimi krajami i w jakim zakresie Polska ma obecnie podpisane umowy MRA oraz jakie to ma znaczenie w działalności importera produktów leczniczych.
Przyjrzymy się rozdziałowi 7 załącznika 2 GMP z perspektywy importera produktów leczniczych.
Program opracowała mgr farm. Katarzyna Kęsik-Olędzka, doradca ds. farmaceutycznych
Organizator szkolenia dla importerów produktów leczniczych – Polbi, Warszawa
KATARZYNA KĘSIK-OLĘDZKA
Farmaceutka, certyfikowany audytor, szkoleniowiec i doradca koncentrujący się na praktycznych aspektach wytwarzania i dystrybucji produktów leczniczych. Swoją karierę zawodową rozpoczynała w jednej z największych w Polsce wytwórni produktów leczniczych.
Następnie przez wiele lat pracowała w Głównym Inspektoracie Farmaceutycznym. Początkowo sprawowała obowiązki inspektora ds. wytwarzania, następnie była naczelnikiem Wydziału Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi i Wydziału ds. Sfałszowanych Produktów Leczniczych a ostatecznie pełniła funkcję Zastępcy Dyrektora Departamentu Nadzoru.
W tej roli wskazywała kierunki rozwoju i doskonalenia inspekcji ds. obrotu hurtowego oraz uczestniczyła w pracach nad projektami ustaw i przepisów wykonawczych w dziedzinie farmacji i przeciwdziałania narkomanii. Zajmowała się także szkoleniem innych inspektorów Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego.
Katarzyna Kęsik-Olędzka to certyfikowany audytor. Posiada bogate doświadczenie i szerokie spojrzenie na farmaceutyczny obrót hurtowy i jego bezpieczeństwo, rolę Osoby Odpowiedzialnej oraz praktykę kontaktów z organami nadzoru farmaceutycznego.
Przez ponad rok współpracowała z kancelarią prawniczą doradzającą na rzecz sektora life sciences.
Podczas szkolenia omówimy i przeanalizujemy przepisy dotyczące importu produktów leczniczych, na które składają się:
Możesz zamówić szkolenie wewnętrzne. Jeśli planujesz realizację zamkniętego szkolenia dotyczącego zmian wynikających z nowelizacji rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie wymagań Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej, to prosimy o kontakt. Jesteśmy do dyspozycji.
To szkolenie może być zorganizowane na zamówienie.
Zapraszamy do kontaktu:
Telefon: 721 547 750
E-mail: biuro@polbi.com.pl.