Spotkanie z praktykiem mgr farm. Katarzyną Kęsik-Olędzką to okazja na uzyskanie odpowiedzi na pytanie jak prowadzić obrót hurtowy produktami leczniczymi zawierającymi substancje psychotropowe i środki odurzające w zgodzie w wymaganiami prawnymi?
Celem szkolenia jest przedstawienie jak w praktyce spełniać wymagania związane z obrotem hurtowym produktami leczniczymi zawierającymi substancje kontrolowane – w jaki sposób uzyskać niezbędne zezwolenia i jak bezpiecznie prowadzić obrót takimi produktami.
Uczestnicy poznają obowiązujące regulacje związane z obrotem hurtowym produktami zawierającymi substancje psychotropowe i środki odurzające oraz nauczą się jak te wymagania spełnić w praktyce. Dowiedzą się jak bezpiecznie transportować i przechowywać produkty lecznicze zawierające substancje kontrolowane oraz w jaki sposób minimalizować ryzyka związane z obrotem środkami kontrolowanymi.
Na zajęcia zapraszamy właścicieli, pracowników i personel hurtowni farmaceutycznych odpowiedzialnych za nadzór nad środkami kontrolowanymi, w szczególności:
Tematyka szkolenia: Substancje kontrolowane w hurtowni farmaceutycznej
Wykładowca: Farmaceutka i ekspert DPD – Katarzyna Kęsik-Olędzka
Czas szkolenia: 4 godziny zegarowe z przerwami, zajęcia online na żywo
Szkolenia wewnętrzne: Dopasujemy kurs do Twoich potrzeb – Szkolenie na zamówienie
Kontakt: Polbi – Warszawa, tel. 721 547 750, formularz kontaktowy, e-mail: biuro@polbi.com.pl
Przedstawimy, jakie zezwolenia i pozwolenia są niezbędne, aby w sposób legalny prowadzić obrót hurtowy produktami zawierającymi substancje psychotropowe i środki odurzające. Omówimy wymagania jakie należy spełnić oraz jak wygląda procedura ich uzyskania.
Wskażemy, kto może zostać osobą odpowiedzialną za substancje kontrolowane w hurtowni farmaceutycznej. Będzie my też mówić o tym, jakie są jej obowiązki w codziennej pracy hurtowni.
Przedstawimy, jak wyposażyć pomieszczenia, w których będą przechowywane substancje kontrolowane, aby zabezpieczyć je przed kradzieżą.
Przedyskutujemy, co powinna zawierać procedura dotycząca nadzoru nad produktami zawierającymi substancje kontrolowane i na co zwracać uwagą przy prowadzeniu ewidencji zarówno w formie elektronicznej jak i papierowej.
Omówimy działania związane z przekazaniem do zniszczenia uszkodzonych i przeterminowanych produktów zawierających substancje psychotropowe i środki odurzające.
Na koniec powiemy o najczęściej stwierdzanych przez inspektorów niezgodnościach w obszarze nadzoru nad substancjami kontrolowanymi.
Program opracowała mgr farm. Katarzyna Kęsik-Olędzka
Organizator szkolenia: Polbi – Warszawa.
KATARZYNA KĘSIK-OLĘDZKA
Farmaceutka, certyfikowany audytor, szkoleniowiec i doradca koncentrujący się na praktycznych aspektach wytwarzania i dystrybucji produktów leczniczych. Wykładowca studiów podyplomowych „Farmacja w biznesie” organizowanych na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz Szkoły Prawa Farmaceutycznego prowadzonej na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.
Swoją karierę zawodową rozpoczynała w jednej z największych w Polsce wytwórni produktów leczniczych. Następnie przez wiele lat pracowała w Głównym Inspektoracie Farmaceutycznym. Początkowo sprawowała obowiązki inspektora ds. wytwarzania, następnie była naczelnikiem Wydziału Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi i Wydziału ds. Sfałszowanych Produktów Leczniczych a ostatecznie pełniła funkcję Zastępcy Dyrektora Departamentu Nadzoru. W tej roli wskazywała kierunki rozwoju i doskonalenia inspekcji ds. obrotu hurtowego oraz uczestniczyła w pracach nad projektami ustaw i przepisów wykonawczych w dziedzinie farmacji i przeciwdziałania narkomanii. Zajmowała się także szkoleniem innych inspektorów Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego. Przez ponad rok współpracowała z kancelarią prawniczą doradzającą na rzecz sektora life sciences.
Katarzyna Kęsik-Olędzka to certyfikowany audytor. Posiada bogate doświadczenie i szerokie spojrzenie na farmaceutyczny obrót hurtowy i jego bezpieczeństwo, rolę Osoby Odpowiedzialnej oraz praktykę kontaktów z organami nadzoru farmaceutycznego.
W trakcie szkolenia poznasz najnowsze przepisy i aktualne wytyczne prawne dotyczące nadzoru nad obrotem środkami kontrolowanymi, zasady klasyfikacja środków kontrolowanych (środki odurzające, substancje psychotropowe, prekursory), obowiązki Osób Odpowiedzialnych, stosowane systemy i procedury zabezpieczeń, reguły prowadzenia dokumentacji oraz wykonywania kontroli a także działania sprawdzające podejmowane przez GIF.
Aby szczegółowo wskazać, jak właściwie postępować z substancjami kontrolowanymi w hurtowni farmaceutycznej, odwołamy się do przepisów regulujących te zagadnienia. W trakcie szkolenia przywołamy i dogłębnie omówimy przepisy zawarte w: