Pomoc społeczna 2024 – Szkolenie online dla pracowników pomocy społecznej omawiające najnowsze regulacje prawne.
Celem szkolenia jest analiza zmian wprowadzonych do ustawy o pomocy społecznej wraz z informacją o metodach, dzięki którym nowe przepisy będą stosowane w OPS i DPS. Wprowadzona nowelizacja przepisów zostanie omówiona w oparciu o dotychczasową praktykę oraz linię orzeczniczą sądów administracyjnych.
Najnowsze zmiany przepisów wprowadzane do ustawy o pomocy społecznej odnoszą się do nowych regulacje w zakresie:
Szczegółowy wykaz omawianych zagadnień znajdziesz w zakładce – Program
Szkolenie poświęcone najnowszym zmianom przepisów z zakresu pomocy społecznej kierujemy do pracowników socjalnych, kierowników i pracowników:
a także kuratorów sądowych, organizacji tworzących mieszkania treningowe i wspomagane.
Zachęcamy do udziału w zajęciach nie tylko personel placówek pomocy społecznej ale również dyrektorów i kierowników tych jednostek.
Każdy z uczestników zajęć omawiających najnowszą nowelizację przepisów o pomocy społecznej zostanie zapoznany z formalnymi aspektami funkcjonowania wprowadzonych zmian i będzie potrafił bez problemu zastosować znowelizowane przepisy prawne w codziennej praktyce. Niebywałą korzyścią uczestnictwa w szkoleniu będzie możliwość analizy przypadków, jakie mogę się pojawić na gruncie nowego stanu prawnego w obszarze pomocy społecznej wraz z propozycją ich rozwiązania.
Warto wiedzieć, że nasze szkolenie o nowościach wprowadzonych do ustawy o pomocy społecznej to:
Chcesz poznać wykładowcę, zobacz zakładkę – Osoba prowadząca.
Program opracował Kamil Miśtal - prawnik specjalizujący się w dziedzinie pomocy społecznej i szeroko rozumianym prawie socjalnym
Organizator szkolenia z zakresu pomocy społecznej - Polbi, Warszawa
KAMIL MIŚTAL
Kamil Miśtal jako prawnik i wykładowca specjalizuje się w postępowaniach administracyjnych i egzekucyjnych oraz w prawie ochrony danych osobowych, a także w prawie pomocy społecznej i szeroko rozumianym prawie socjalnym i opiekuńczym.
Kamil Miśtal zajmuje się szkoleniami pracowników urzędów administracji publicznej na szczeblu centralnym i terenowym, a także pracowników przedsiębiorstw i spółek.
Podczas szkolenia przedstawione zostaną zagadnienia związane z nowelizacją ustawy – Prawo pomocy społecznej ze wskazaniem opisu zmian. W praktyczny sposób zostaną omówione zmiany wpływające na funkcjonowanie działalności socjalnej. Prowadzący szkolenie w postaci wykładu przybliży skutki nowych regulacji dotyczących pomocy społecznej oraz postara się przekazać uczestnikom zajęć zasady i umiejętność konstruowania orzeczeń i pisania do nich stosownych uzasadnień.
Podczas szkolenia zostaną wyjaśnione założenia nowelizacji ustawy o pomocy społecznej. Uczestnicy szkolenia otrzymają praktyczną wiedzę dotyczącą stosowania nowych przepisów w pomocy społecznej. Zajęcia prezentujące najnowsze regulacje zawarte w przepisach ustawy o pomocy społecznej mają przybliżyć problemy, z jakimi mogą się zetknąć w codziennej pracy pracownicy i osoby stanowiące kadrę kierowniczą systemu pomocy społecznej.
Nowe przepisy mają stanowić ułatwienie prowadzenia postępowań przez jednostki organizacyjne pomocy społecznej i pomóc gminom i powiatom w prowadzeniu mieszkań chronionych przeznaczonych w szczególności dla osób z niepełnosprawnościami. Nowe regulacje odnoszą się także do kwestii świadczenia usług sąsiedzkich, jako formy usług opiekuńczych. Przepisy wprowadzane do ustawy o pomocy społecznej dają także możliwość oferowanie przez domy pomocy społecznej usług opieki krótkoterminowej świadczonej w formie całodobowej lub tylko dziennej dla osób, które nie zamieszkują w DPS. Nowe przepisy doprecyzowują wskaźnik zatrudnienia pracowników socjalnych oraz zagadnienie związane ze zgłaszaniem przypadków napaści na pracowników socjalnych.
Możesz zamówić szkolenie wewnętrzne specjalnie dla Siebie. Jeśli planujesz realizacją zamkniętego szkolenia z zakresu problematyki najnowszych regulacji zawartych w ustawie o pomocy społecznej, to prosimy o kontakt. Jesteśmy do dyspozycji.
To szkolenie może być zorganizowane na zamówienie.
Zapraszamy do kontaktu:
Telefon: 721 547 750
E-mail: biuro@polbi.com.pl.