Polecamy udział w szkoleniu pozwalającym zdobyć wiedzę jak stosować przepisy rozporządzenia o DPD w praktyce funkcjonowania hurtowni farmaceutycznej? W trakcie zajęć porozmawiamy o realizacji najczęściej sprawiających trudności wymogów Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej a udział w szkoleniu przybliży zagadnienia praktycznej realizacji najbardziej problematycznych elementów rozporządzenia DPD.
Celem szkolenia przygotowanego dla hurtowni farmaceutycznych jest prezentacja zasad wypełniania wymagań Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej w oparciu o analizę rozwiązań stosowanych w farmaceutycznej dystrybucji hurtowej oraz praktycznej i skutecznej realizacji przepisów rozporządzenia w sprawie DPD w hurtowni farmaceutycznej.
Pomagamy znaleźć rozwiązania dla problemów pojawiających się w codziennej pracy hurtowni farmaceutycznej. Omawiamy elementy rozporządzenia DPD mogące sprawiać trudności w ich realizacji. Do zagadnień, na które zwrócimy szczególną uwagę można zaliczyć m.in.:
Szczegółowy wykaz omawianych zagadnień znajdziesz w zakładce – Program szkolenia
Udział w zajęciach dotyczące praktycznej realizacja wymagań wynikających z przepisów rozporządzenia w sprawie DPD rekomendujemy:
Jak znaleźć rozwiązania dla problemów pojawiających się w codziennej pracy hurtowni farmaceutycznej? Uczestnicy szkolenia poznają metody radzenia sobie w przypadku trudności w realizacji wymagań DPD. Dowiedzą się, jak można zapobiegać niezgodnościom w spełnieniu obowiązków wynikających z regulacji Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej mogących się pojawiać w hurtowniach farmaceutycznych.
Warto wiedzieć, że nasze szkolenie dotyczące realizacji najtrudniejszych elementów rozporządzenia DPD w hurtowni farmaceutycznej to:
Tematyka szkolenia: Jak radzić sobie z problematycznymi zagadnieniami DPD?
Akademia DPD: Realizacja najtrudniejszych elementów rozporządzenia DPD w hurtowni farmaceutycznej
Wykładowca: Farmaceutka i ekspert DPD – Katarzyna Kęsik-Olędzka
Czas szkolenia: 4 godziny zegarowe z przerwami, zajęcia online na żywo
Certyfikat: Otrzymujesz imienne zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w szkoleniu
Faktury: Nie pobieramy przedpłat ani zaliczek przed szkoleniem – Płatności
Materiały szkoleniowe: W cenie szkolenia materiały w postaci elektronicznej
Placówka oświatowa: Zobacz nasze zaświadczenia i wpisy w rejestrach
Szkolenia wewnętrzne: Dopasujemy kurs do Twoich potrzeb – Szkolenie na zamówienie
Kontakt: Polbi – Warszawa, tel. 721 547 750, formularz kontaktowy, e-mail: biuro@polbi.com.pl
Przedstawimy, jak zapewnić integralność danych w hurtowni farmaceutycznej, zarówno w przypadku dokumentacji prowadzonej w formie papierowej jak i elektronicznej.
Porozmawiamy o faktycznych przyczynach odstępstw, które się wciąż pojawiają. Zastanowimy się, jakie działania zapobiegawcze podjąć, aby do tych odchyleń nie dopuszczać.
Omówimy harmonogram prac w zakresie walidacji krytycznych procesów w hurtowni.
Przedyskutujemy, jak zapewnić szczelność łańcuch dystrybucji z poziomu hurtowni farmaceutycznej.
Omówimy na przykładach reklamacje jakościowe i dystrybucyjne. Opowiemy, jak dokonywać ich klasyfikacji i jakie działania podejmować.
Przeanalizujemy, jak w codziennej pracy wykorzystywać narzędzia systemu jakości, aby spełniając wymagania DPD ułatwić procesy.
Program opracowała mgr farm. Katarzyna Kęsik Olędzka, doradca ds. farmaceutycznych
Organizator szkolenia dla hurtowni farmaceutycznych - Polbi, Warszawa
KATARZYNA KĘSIK-OLĘDZKA
Farmaceutka, certyfikowany audytor, szkoleniowiec i doradca koncentrujący się na praktycznych aspektach wytwarzania i dystrybucji produktów leczniczych. Swoją karierę zawodową rozpoczynała w jednej z największych w Polsce wytwórni produktów leczniczych.
Następnie przez wiele lat pracowała w Głównym Inspektoracie Farmaceutycznym. Początkowo sprawowała obowiązki inspektora ds. wytwarzania, następnie była naczelnikiem Wydziału Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi i Wydziału ds. Sfałszowanych Produktów Leczniczych a ostatecznie pełniła funkcję Zastępcy Dyrektora Departamentu Nadzoru.
W tej roli wskazywała kierunki rozwoju i doskonalenia inspekcji ds. obrotu hurtowego oraz uczestniczyła w pracach nad projektami ustaw i przepisów wykonawczych w dziedzinie farmacji i przeciwdziałania narkomanii. Zajmowała się także szkoleniem innych inspektorów Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego.
Katarzyna Kęsik-Olędzka to certyfikowany audytor. Posiada bogate doświadczenie i szerokie spojrzenie na farmaceutyczny obrót hurtowy i jego bezpieczeństwo, rolę Osoby Odpowiedzialnej oraz praktykę kontaktów z organami nadzoru farmaceutycznego.
Przez ponad rok współpracowała z kancelarią prawniczą doradzającą na rzecz sektora life sciences.
Szkolenie ma na celu zapoznanie z dobrymi praktykami stosowanymi w realizacji wymagań DPD w hurtowni farmaceutycznej, zapoznanie z zasadami nadzoru nad poszczególnymi procesami z uwzględnieniem elementów krytycznych oraz dostarczenie niezbędnych danych pozwalających na weryfikację wykonywania poszczególnych czynności.
Podczas warsztatów przybliżających sposoby praktycznej realizacji w hurtowni farmaceutycznej najtrudniejszych elementów rozporządzenia Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej szczegółowo omówimy:
W trakcie zajęć uczestnicy szkolenia zwracającego uwagę na najtrudniejsze elementy rozporządzenia DPD i prezentującego sposoby praktycznej ich realizacji w hurtowni farmaceutycznej zdobędą wiedzę na temat:
Podczas warsztatów omówimy i przeanalizujemy przepisy Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie wymagań Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej, zwracając szczególną uwagę na te elementy, których stosowanie w praktyce działania hurtowni farmaceutycznej może budzić największe wątpliwości.
Polecamy także inne nasze szkolenia z obszaru - Farmacja. Do udziału w ciekawych zajęciach zapraszamy pracowników hurtowni farmaceutycznych, w szczególności odpowiedzialnych za realizację wymagania DPD.
Jeśli planujesz organizacje zajęć dotyczących zasad realizacji wymagań Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej (DPD) w oparciu o analizę rozwiązań stosowanych w farmaceutycznej dystrybucji hurtowej, dostosowanych do Państwa potrzeb i wymogów, to prosimy o kontakt. Jesteśmy do dyspozycji.