Szkolenie o sposobach zapewnienia jakości produktów leczniczych w firmie farmaceutycznej. Podczas spotkania omawiamy procedury badania produktów leczniczych i wymagania GMP/DPW dla laboratorium Kontroli Jakości producenta wyrobów leczniczych.
Szkolenie o zasadach i procedurach jakościowych Dobrej Praktyki Wytwarzania w firmie farmaceutycznej przeznaczone jest dla działów kontroli i zapewnienia jakości realizujących zasady GMP w wytwórni farmaceutycznej.
Celem szkolenia jest wskazanie praktycznego podejścia do wymagań GMP w zakresie badania produktów leczniczych. Uczestnicy zdobędą lub uzupełnią swoją wiedzę w zakresie wymagań GMP które muszą realizować działy kontroli jakości w wytwórni produktów leczniczych. Nauczą się, jak wymagania DPW realizować w codziennej pracy.
Szczegółowy wykaz omawianych zagadnień znajdziesz w zakładce – Program szkolenia
Warto wiedzieć, że nasze szkolenie dotyczące wymagań GMP w dziale Kontroli Jakości w wytwórni produktów leczniczych to:
Chcesz poznać wykładowców, zobacz zakładkę – Osoba prowadząca
Na początku omówimy, jakie są wymagania rozporządzenia Dobrej Praktyki Wytwarzania w zakresie badań w laboratorium Kontroli Jakości.
Przedstawimy, jak zapewnić integralność danych w laboratorium, zarówno w przypadku dokumentacji badań prowadzonej w formie papierowej jak i elektronicznej?
Omówimy, co powinna zawierać procedura nadzoru nad odczynnikami i wzorcami.
Wskażemy główne zasady przeprowadzania walidacji metod analitycznych na podstawie wytycznych ICH Q2. Omówimy również jakie można przyjąć podejścia do transferu metod.
Przedyskutujemy, kiedy wyniki można traktować jako wiarygodne i jak postępować z wynikami poza specyfikacją (OOS) i poza trendem (OOT).
Program opracowała mgr farm. Katarzyna Kęsik Olędzka, doradca ds. farmaceutycznych
Organizator szkolenia dla wytwórców produktów leczniczych - Polbi, Warszawa
KATARZYNA KĘSIK-OLĘDZKA
Farmaceutka, certyfikowany audytor, szkoleniowiec i doradca koncentrujący się na praktycznych aspektach wytwarzania i dystrybucji produktów leczniczych. Swoją karierę zawodową rozpoczynała w jednej z największych w Polsce wytwórni produktów leczniczych.
Następnie przez wiele lat pracowała w Głównym Inspektoracie Farmaceutycznym. Początkowo sprawowała obowiązki inspektora ds. wytwarzania, następnie była naczelnikiem Wydziału Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi i Wydziału ds. Sfałszowanych Produktów Leczniczych a ostatecznie pełniła funkcję Zastępcy Dyrektora Departamentu Nadzoru.
W tej roli wskazywała kierunki rozwoju i doskonalenia inspekcji ds. obrotu hurtowego oraz uczestniczyła w pracach nad projektami ustaw i przepisów wykonawczych w dziedzinie farmacji i przeciwdziałania narkomanii. Zajmowała się także szkoleniem innych inspektorów Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego.
Katarzyna Kęsik-Olędzka to certyfikowany audytor. Posiada bogate doświadczenie i szerokie spojrzenie na farmaceutyczny obrót hurtowy i jego bezpieczeństwo, rolę Osoby Odpowiedzialnej oraz praktykę kontaktów z organami nadzoru farmaceutycznego.
Przez ponad rok współpracowała z kancelarią prawniczą doradzającą na rzecz sektora life sciences.
Szkolenie dla działów kontroli i zapewnienia jakości produktów leczniczych realizujących zasady GMP w wytwórni farmaceutycznej przybliża wymagania DPW odnośnie prowadzenia badań w laboratorium Kontroli Jakości.
Zapraszamy do udziału w pozostałych naszych szkoleniach z obszaru - Farmacja. Do udziału w ciekawych zajęciach zapraszamy pracowników realizujących wymagania wynikające z Dobrej Praktyki Wytwarzania w zakresie badań w laboratorium Kontroli Jakości.
Możesz zamówić szkolenie wewnętrzne pozwalające uaktualnić i pogłębić wiedzę o procedurach GMP w laboratorium wytwórni produktów leczniczych. Jeżeli masz w planach realizację szkolenia zamkniętego dotyczącego wymagań DPW dla działów Kontroli Jakości funkcjonujących w wytwórniach produktów leczniczych, to prosimy o kontakt. Jesteśmy do dyspozycji.
To szkolenie może być zorganizowane na zamówienie.
Zapraszamy do kontaktu:
Telefon: 721 547 750
E-mail: biuro@polbi.com.pl.