Uczestnik szkolenia będzie potrafił wypełnić wniosek i poprawnie przygotować dokumenty niezbędne przy ubieganiu się o zezwolenie na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej.
Sprawdź szczegółowy wykaz omawianych zagadnień. Zobacz – Program szkolenia
Uczestnik szkolenia zdobędzie szczegółową wiedzę na temat obowiązujących przepisów dotyczących udzielania lub zmiany zezwolenia na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej oraz regulacji w zakresie komór przeładunkowych. Będzie wiedział, jakie wymogi dla hurtowni farmaceutycznej są zawarte w przepisach ustawy – Prawo farmaceutyczne oraz rozporządzeniu Ministra Zdrowia z w sprawie wymagań Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej. Zapozna się również z procedurami administracyjnymi i zrozumie proces uzyskiwania i zmiany zezwoleń wydawanych przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego.
Warto wiedzieć, że szkolenie dotyczące wymagań i procedur towarzyszących wydawaniu zezwoleń na obrót hurtowy produktami leczniczymi to:
Tematyka szkolenia: Procedury udzielania zezwolenia na prowadzenie obrotu hurtowego lekami
Wykładowca: Farmaceutka i ekspert DPD – Katarzyna Kęsik-Olędzka
Czas szkolenia: 3 godziny zegarowe z przerwami, zajęcia online na żywo
Certyfikat: Otrzymujesz imienne zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w szkoleniu
Faktury: Nie pobieramy przedpłat ani zaliczek przed szkoleniem – Płatności
Materiały szkoleniowe: W cenie szkolenia materiały w postaci elektronicznej
Placówka oświatowa: Zobacz nasze zaświadczenia i wpisy w rejestrach
Szkolenia wewnętrzne: Dopasujemy kurs do Twoich potrzeb – Szkolenie na zamówienie
Kontakt: Polbi – Warszawa, tel. 721 547 750, formularz kontaktowy, e-mail: biuro@polbi.com.pl
Szkolenie będące praktycznym przewodnikiem dla ubiegających się o wydanie zezwolenia na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej. Procedury postępowania przy udzielaniu zezwolenia - jak spełnić wymagania prawne i GIF, jakie dokumenty trzeba przygotować?
Wskażemy, jakie wymagania należy spełnić, aby uzyskać zezwolenie na prowadzenie obrotu hurtowego. Powiemy również w jakich sytuacjach może dojść do utraty zezwolenia.
Podpowiemy, jak w praktyce krok po kroku wygląda procedura wydania zezwolenia i na co zwrócić szczególną uwagę przy składaniu wniosku i innych wymaganych dokumentów.
Przedstawimy podejście do komór przeładunkowych funkcjonujące w polskim prawie.
Przedstawimy rodzaje zmian, które wymagają złożenia wniosku o zmianę zezwolenia i podamy przykłady zmian w warunkach prowadzenia działalności, które warto zgłosić do GIF.
Wskażemy, jakie są najczęściej popełniane błędy podczas procesu składania wniosku o zezwolenie na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej. Pokażemy, jak unikać tych błędów poprzez właściwe przygotowanie dokumentacji.
Czas na wyjaśnienia dotyczące zapytań i wątpliwości zgłaszanych przez uczestników szkolenia odnośnie procedury postępowania przy udzielaniu zezwolenia na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej w zakresie obrotu hurtowego produktami leczniczymi.
KATARZYNA KĘSIK-OLĘDZKA
Farmaceutka, certyfikowany audytor, szkoleniowiec i doradca koncentrujący się na praktycznych aspektach wytwarzania i dystrybucji produktów leczniczych. Swoją karierę zawodową rozpoczynała w jednej z największych w Polsce wytwórni produktów leczniczych.
Następnie przez wiele lat pracowała w Głównym Inspektoracie Farmaceutycznym. Początkowo sprawowała obowiązki inspektora ds. wytwarzania, następnie była naczelnikiem Wydziału Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi i Wydziału ds. Sfałszowanych Produktów Leczniczych a ostatecznie pełniła funkcję Zastępcy Dyrektora Departamentu Nadzoru.
W tej roli wskazywała kierunki rozwoju i doskonalenia inspekcji ds. obrotu hurtowego oraz uczestniczyła w pracach nad projektami ustaw i przepisów wykonawczych w dziedzinie farmacji i przeciwdziałania narkomanii. Zajmowała się także szkoleniem innych inspektorów Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego.
Katarzyna Kęsik-Olędzka to certyfikowany audytor. Posiada bogate doświadczenie i szerokie spojrzenie na farmaceutyczny obrót hurtowy i jego bezpieczeństwo, rolę Osoby Odpowiedzialnej oraz praktykę kontaktów z organami nadzoru farmaceutycznego.
Przez ponad rok współpracowała z kancelarią prawniczą doradzającą na rzecz sektora life sciences.
Hurtowa dystrybucja leków wymaga zezwolenia i przestrzegania określonych zasad. Leki mogą być dystrybuowane tylko przez podmioty, które zostały sprawdzone, spełniły wszelkie wymagania, uzyskały zezwolenie i zostały zarejestrowane jako dopuszczone do hurtowego obrotu produktami leczniczymi przez uprawnione organy państwowe.
Zajęcia poruszające zagadnienia związane z przeprowadzeniem procedury uzyskania zezwolenia na prowadzenie hurtowej dystrybucji leków prowadzone są w formie wykładu oraz obejmują omawianie wybranych przykładów. Uczestnicy mogą na bieżąco dzielić się swoimi doświadczeniami i wątpliwościami, zadawać wykładowcy pytania, zgłaszać uwagi i sugestie.
Polecamy pozostałe, równie wartościowe i ciekawe szkolenia z obszaru - Farmacja. Do udziału w zajęciach zapraszamy pracowników hurtowni farmaceutycznych, w szczególności odpowiedzialnych za sprawy związane z DPD funkcjonującym w farmaceutycznej dystrybucji hurtowej.
Planujesz realizację zamkniętego szkolenia dotyczącego spraw związanych z uzyskiwaniem dla hurtowni farmaceutycznej zezwoleń i zmiany ich zakresu. Czekamy na zgłoszenia - Jesteśmy do dyspozycji.
To szkolenie może być zorganizowane na zamówienie.
Zapraszamy do kontaktu:
Telefon: 721 547 750
E-mail: biuro@polbi.com.pl.